מוצר מצליח

כשאנו מתכננים לשווק מוצר חדש או לפתח מוצר חדש אנו מתמלאים חששות ושאלות לגבי המוצר שלנו, איך נדע אם אנשים ירצו לרכוש את המוצר שלנו. אז הנה התשובה לכל השאלות הללו.

איך תדעו אם המוצר שלכם מצליח?

אנו נמצאים בעולם ובעידן צרכני, אנשים קונים דברים שונים תלוי סגנון חייהם. לכל אחד אופי שונה, תחביבים שונים והרגלי צריכה שונים. יש דברי צריכה יומיומיים כגון שתייה ואוכל שהם הכרחיים להישרדות והתקיימות וקיימים דברי צריכה משניים בכדי להקל על חיי היומיום, לדוגמא: אופנה, פנאי וכו'. בין היתר קיימים גם מוצרים ביזארים שנראים פחות מקובלים בעיני החברה ועדיין הכרחיים לקיומם. תזכרו כרגע בהרגלי הצריכה שלכם, לפעמים הם כל כך אוטומטיים שאנו בכלל לא מודעים אליהם, אך כך תשימו לב להרגלי הצריכה שלכם, אוכל, ביגוד ופנאי. גם טלוויזיה ומשחקי מחשב נכללים. תוכלו גם לשאול את חבריכם וסובביכם על הרגלי הצריכה שלהם, לא תאמינו כמה הם יכולים להיות שונים משלכם ובחלק מהפעמים אתם עשויים לסלוד להרגליהם, אך לכל אחד אופי שונה, הרגלים שונים ואורח חיים שונה. הגיוני שגם תמצאו אנשים עם הרגלי צריכה זהים לשלכם מכיוון שבני אדם גם דומים אחד לשני וזה משום שרב האנשים נצמדים לנורמות ופועלים לפייה. נורמות משתנות, עידנים מתחלפים בזכות הסביבה המשתנה. כשהעולם משנה את עצמו, אורחיו משתנים איתו. בין אם זה שינויי האקלים ובין אם זה המצאות משנות סדרי עולם כמו החשמל. כיום, האדם העני ביותר נהנה מדברים שמלך בשנות הביניים לא חלם עליהם.

לדוגמא: גם חסר בית יכול לשבת במסעדה, לנסוע בתחבורה ולהינות מתאורה לילית מבלי שיתאמץ בכלל, למלך היו שירותים פחותים מאלו שדרשו המון השקעה כמו עבדים, סוסים ולפידים. בזכות הקדמה והטכנולוגיה אנו נהנים מאורח חיים נח מהנה ופורה. בכל פעם שקמה תגלית חדשה, אליה נוספות המצאות חדשות המשלימות אותה. לדוגמא: רכב, המכוניות הפשוטות של פעם מטרתן היתה להגיע מנקודה א' לנקודה ב' אך הן היו מרכב על ארבעה גלגלים וזהו!

כיום זה מובן מאליו שרכב מגיע עם מזגן, מערכת סטריאו, נעילה מרכזית, הגה כח. כל אלו הן המצאות נלוות להמצאה גדולה. תעשיית המזון, גם היא משתנה כל הזמן, אוכל הוא דבר הכרחי להישרדות, אנחנו נהנים ממזון עשיר ומלא מוצרים וטעמים. אנו רוצים לחוות טעמים ועדיף שתייה בריאה. מפעם לפעם יוצא מחקר חדש בענייני תזונה ובכך מתמסחר לו קו שונה של רכיבים או שנוסף לו פריט מזון חדש הכולל בו את הרכיבים הנצמדים למחקר. נוסף על כך, קיימות קבוצות שונות שמתוך אידיאולוגיות שונות משנות את הרגלי האכילה שלהן, בעקבות כך יוצאים מזונות שונים. התעשייה ענפה וקיימות בה מספר רב של תחומים שונים כגון: פנאי, סלולר, רפואה ועוד. אנשים צורכים מוצרי צריכה שונים ולרב מתוך חשק או רצון ולאו דווקא מתוך הכרח. הכרח הוא כל מה שקשור להישרדות ובסדר הזה: חמצן, מים, אוכל ואולי גם מחסה. אף אחד לא באמת צריך את הגרסה האחרונה של סלולר מסוים ולרב גם לא ישתמש בכל ישומיו ובטוח שימשיך לחיות גם אם לא יהיה לו אחד.

 

ספינר!

ספינר עשה באזז מטורף לתקופה, מוצר שהיה אמור "לשרת" ילדים עם הפרעת קשב (על תשאלו אותי איך) הפך ללהיט מטורף, אלפי ילדים ברחבי ישראל הסתובבו עם ספינרים בצורות שונות ובצבעים שונים. אפילו בוגרים היו משתמשים בו ולחלק ממשתמשי הספינר היה גם יותר מאחד ואפילו אוסף. המוצר נכשל מסיבה אחת כלפי הוגה הרעיון וזאת שהמוצר לא היה רשום כפטנט, ומכך שמי שהרוויח מכך אלו היצרנים בלבד. אך אם הרעיון היה של חברך הטוב או משהו מהמשפחה מלפני שהאדם ראה אחד, היית אומר לו שזה הולך להיות ביד של כל ילד בישראל? מניח שלא. ומכאן, רעיון מצליח אינו תלוי באם הוא טוב או לא מכיוון שטוב ורע זה עניין סובקטיבי, הפרמטרים הם שונים לחלוטין. אמונה, אמונה בעצמך ובמוצר הוא המתכון המנצח בהצלחתו, אם תגייס את מיטב המשאבים בכדי לשווק את המוצר, הוא ימכר ויצליח, גם אם כל אחד אחר יגיד אחרת. גם אם תמציא מוצר מהפכני ולא תאמין בו, אף אחד לא יאמין בך ובו ויהיה מאד קשה למנף אותו. 

האחריות למוצר מצליח היא בך בלבד והתשובה לשאלה אם המוצר מצליח או לא טמונה אך ורק בתוכך.

מאמרים נוספים

מוצר מצליח

כשאנו מתכננים לשווק מוצר חדש או לפתח מוצר חדש אנו מתמלאים חששות ושאלות לגבי המוצר שלנו.. איך נדע אם אנשים ירצו לרכוש את המוצר שלנו?

להמשך קריאה >>
אין פוסטים נוספים

יצירת קשר

חוזרים לכולם תוך 48 שעות.

אפשר גם להתקשר אלינו למספר 04-8866167